تعمیرات مبل شامل چه مواردی می‌شود

آلماتک توسعه
دوشنبه 6 اردیبهشت 1400
تعمیرات مبل شامل چه مواردی می‌شود

مبلمان پس از استفاده طولانی مدت فرسوده می‌شوند و در این شرایط، تعمیر مبل یک گزینه مناسب و مقرون به صرفه جهت نوسازی دکوراسیون منزل یا محل کار به شمار می‌رود. در میان انواع مبلمان ، تعمیرات مبل راحتی یکی از پرتقاضاترین نوع تعمیرات مبل در تهران است. تعمیر مبل راحتی معمولا شامل مواردی نظیر تعویض پارچه مبل ، روکوبی مبل و تعویض تشک و فنرها است. تعمیرات مبل استیل (سلطنتی) نیز شامل مواردی نظیر تعمیر شکستگی پایه مبل ، رنگ کاری مبل و تعویض پارچه مبل می‌شود.

مراحل مختلف تعمیرات مبلمان

تعمیر مبل شامل مراحل مختلفی است که در این مقاله قصد داریم به بررسی هر کدام از آنها بپردازیم.

رنگ کاری مبلمان

اگر چوب مبلمان شما شکستگی ندارد و پارچه مبل سالم است، رنگ کاری مبل به تنهایی برای تعمیر مبل، لکه گیری چوب مبل و جلا بخشیدن به چوب مبل کافی است. علاوه بر این اگر قصد دارید با کمترین هزینه تغییر اساسی در مبلمان منزل ایجاد کنید، تغییر رنگ مبل نیز یک اقدام بسیار خوب است.

رنگ کاری مبل چوبی طی سه مرحله انجام می‌شود. در ابتدا یک لایه رنگ نازک بر روی چوب مبل زده می‌شود. پس از آن یک بار دیگر رنگ کاری چوب مبل انجام می‌شود. پس از انجام این مرحله حداقل 6 ساعت به مبل استراحت داده می‌شود و مجددا یک مرحله دیگر رنگ کاری چوب مبل انجام می‌شود. پس از اتمام مراحل فوق، چوب مبل در معرض هوا قرار گرفته تا رنگ خشک شود.

رنگ کاری مبل استیل نیز تقریبا مشابه با رنگ کاری مبل چوبی است. البته باید توجه داشته باشید که برای رنگ آمیزی مبل استیل لازم است رنگ مناسب با این کار را انتخاب کرد. تنها تفاوت رنگ کاری مبل استیل با میل چوبی در این است که به دلیل اینکه مبلمان استیل دارای نقش و طرح های خاصی بر روی سطحشان هستند، در مواردی شاید لازم باشد این قسمت‌ها جداگانه با قلمو مخصوص رنگ آمیزی شوند.

تعویض پارچه مبل

پارچه بعضی از مبل ها با وجود اینکه کلاف خوب و محکمی دارند، خیلی زود خراب می‌شوند. در این موارد تعویض پارچه مبل به خوبی باعث نو شدن مبلمان می‌شود. در صورت انتخاب پارچه مبل مناسب و با کیفیت و تعویض آن توسط متخخصان با تجربه، عمر مفید مبل افزایش پیدا می‌کند. 

برای تعویض پارچه مبل قبل از هر چیز باید میزان خرابی مبل را سنجید. باید مطمئن شوید که مبلمان منزل یا محل کار شما نیاز به تعمیرات اساسی ندارد. در صورت نیاز می‌توانید از کارشناسان این حوزه کمک بگیرید.

  شرکت دکوراسیون دبیر با در اختیار داشتن کارشناسان مجرب در زمینه تعمیر مبلمان آماده است در این زمینه به شما کمک کند  

  برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید  

55220222 - 021

مراحل تعویض پارچه مبل شامل سه مرحله است.
در قدم اول باید روکش قبلی مبل را جدا کرد. برای این منظور محل اتصال پارچه به کلاف مبل را پیدا می‌کنید و سپس پارچه را که با منگنه به آن وصل شده، جدا می‌کنید. در قدم دوم روکش جدا شده را کف زمین پهن کرده و از آن به عنوان الگو برای پارچه جدید استفاده می‌شود. محل‌های برش و دوخت را از این طریق روی پارچه جدید علامت می‌زنید. در گام آخر روکش جدید را همانند روکش قبلی به کلاف مبل وصل می‌کنید.

رویه کوبی مبل

در مواردی که کفی مبل دچار فرورفتگی شود، اگر دسته‌های مبل شکل طبیعی خود را از دست بدهند و پا پارچه مبل خراب شده باید، رویه کوبی مبل یک گزینه مناسب برای تعمیر مبل به شمار می‌رود. رویه کوبی مبل به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود که طی آن کلاف مبل به مبل کامل تبدیل می‌شود.

قبل از رویه کوبی مبل حتما باید از سالم بودن کلاف مبل اطمینان حاصل شود. در صورت سالم نبودن کلاف مبل ، رویه کوبی مبل اقدام درستی نیست، زیرا پس از مدت کوتاهی مبل نیاز به تعمیر مجدد خواهد داشت.

تعمیر شکستگی مبل

شکستگی مبل به دلایل گوناگونی رخ می‌دهد. جابه جایی مبل به صورت غیر استاندارد، نشستن روی دسته مبل، قرار دادن اشیاء سنگین بر روی آن، قرارگیری مبل در سطح ناهموار و کشیدن مبل روی زمین از جمله عوامل شکستن مبل به شمار می‌رود. شگستگی مبل شامل موارد مختلفی می‌شود که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم:

شکستگی پایه مبل به صورت کامل

در این حالت پایه مبل ممکن است از محل اتصال به کفی یا از هر نقطه دیگر شکسته شود. در این وضعیت لازم است پایه مبل برای تعمیر به یک شرکت معتبر تعمیر مبلمان در تهران یا شهرستان داده شود.

لقی پایه مبل

بهتر است در صورت لقی پایه مبل و قبل از جداشدن کامل آن از کفی مبل آن را تعمیر کنید تا باعث ایجاد هزینه‌های بیشتری نشود. برای تعمیر لقی پایه مبل می‌توان از چسب چوب استفاده کرد. 

شکستگی تاج مبل

اکثر مبل های سلطنتی دارای تاج هستند. تعمیر تاج مبل کار دشواری است زیرا نیاز به منبت کاری دارد. 

شکستگی دسته مبل

شکستگی دسته به دلیل نشستن بر روی دسته مبل صورت می‌پذیرد. اگر دسته مبل جدا شده باید می‌توان با استفاده از چسب های قوی آن را تعمیر کرد.