هزینه تعمیرات مبل

آلماتک توسعه
چهارشنبه 8 اردیبهشت 1400
هزینه تعمیرات مبل

هزینه تعمیر مبل یکی از مهمترین فاکتورهای تصمیم‌گیری درباره انتخاب شرکت تعمیرات مبل در تهران و شهرستان‌هاست. در این مقاله قصد داریم اطلاعات کافی جهت تخمین حدودی قیمت تعمین مبل را در اختیار شما قرار دهیم تا با دید بازتری بتوانید در این باره تصمیم بگیرید.

عوامل موثر بر روی قیمت تعمیر مبل

عوامل مختلفی در تعیین قیمت تعمیر مبل موثر است. قبل از بیان کردن عوامل موثر بر هزینه تعمیر مبل لازم است به این نکته اشاره شود که هر مبلی ارزش تعمیر ندارد. گاهی اوغات خرابی مبل به حدی زیاد است که تعویض آن مقرون به صرفه‌تر است. در ادامه قصد داریم که مهمترین عواملی که بر روی قیمت تعمیرات مبل تاثیرگذار است را بیان کنیم. در صورتی که مبلمان منزل یا محل کار شما نیاز به تعمیر و نوسازی دارد، می‌توانید عکس مبل را برای کارشناسان مجموعه مبلسان ارسال کنید تا همکاران ما هزینه تعمیرات مبل شما را تخمین بزنند.

نوع مبل

نوع مبل یکی از فاکتورهای مهمی است که بر روی هزینه تعمیر مبل تاثیرگذار است. از میان انواع مبلمان موجود، هزینه تعمیر مبل استیل (سلطنتی) و هزینه تعمیر مبل کلاسیک جزو گرانترین‌هاست. به دلیل سختی‌ها و ظرافتی که تعمیر مبل استیل و کلاسیک در مقایسه با تعمیر مبل راحتی یا تعمیر مبل ال دارد، معمولا تعمیر این نوع مبلمان هزینه‌برتر است. 
تعمیر مبل راحتی نسبت به تعمیر سایر انواع مبلمان ارزان‌تر است. علت کمتر بودن هزینه تعمیر مبل راحتی کمتر بودن جزئیات و ظرافت آن است. تعمیر مبل راحتی به دلیل اینکه در آنها از چوب کمتری استفاده شده است، در اکثر مواقع شامل تعویض پارچه و رویه‌کوبی است. اما برای تعمیر مبلمان سلطنتی و کلاسیک علاوه بر رویه کوبی لازم است رنگ کاری چوب میل نیز انجام شود. علاوه بر این قیمت کلاف مبل سلطنتی استیل نیز گران‌تر است.

تعداد مبلمان

تعداد مبلمان (مبلمان هفت نفره یا نه نفره) تاثیر بسزایی بر روی هزینه تعمیر مبل دارد. با توجه به اینکه بسیاری از خانواده‌ها به خصوص در شهرهای بزرگ مانند تهران با مشکل کمبود فضا مواجه هستند، معمولا از مبل راحتی هفت نفره استفاده می‌کنند که در این صورت می‌توانند با هزینه کمتری تعمیر مبل در تهران را انجام دهند. 
البته همیشه لازم نیست کل مبلمان باهم تعمیر شوند. بعضی مواقع ممکن است یکی از مبل ها دچار خرابی شود که در این صورت تنها می‌توان همان مبل را تعمیر کرد. 

جنس پارچه مبلی

قیمت پارچه مبلی یک فاکتور تاثیرگذار در قیمت تعمیر مبل به شمار می‌رود. پارچه مبلی دارای تنوع و جنس بسیار گسترده‌ای است و برای خرید پارچه مبلی لازم است اطلاعات کافی درباره آن کسب کرد. نکاتی که در خرید پارچه مبلی باید به آن توجه کرد عبارتند از:

جنس پارچه: جنس پارچه مبلی با عمر مفید مبل رابطه مستقیم دارد. هرچه پارچه مبلی استفاده شده در تعمیر مبل مرغوب تر و با کیفیت تر باشد، عمر آن نیز بیشتر است. پارچه‌ای که برای قسمت نشیمن مبل استفاده می‌شود باید تا حد امکان ضخیم‌تر و با تراکم بیشتری باشد. 

 

 شرکت دکوراسیون دبیر با در اختیار داشتن کارشناسان مجرب در زمینه تعمیر مبلمان آماده است در این زمینه به شما کمک کند  

  برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید  

55220222 - 021

 

رنگ و طرح پارچه: انتخاب رنگ پارچه مبلی کاملا یک موضوع سلیقه‌ای است. بسته به اینکه چه رنگی با دکوراسون خانه و یا محل کار شما ست است، می‌توانید رنگ پارچه مبلی را انتخاب کنید. تنها لازم است به این نکته توجه داشته باشید که معمولا برای مبلمان راحتی از رنگ‌های ساده استفاده می‌شود و برای مبل‌های سلطنتی بهتر است از پارچه مبلی طرح دار استفاده شود.

اندازه پارچه مبلی: نکته دیگری که در هنگام خرید پارچه مبلی باید به آن توجه کرد، اندازه دقیق پارچه مورد نیاز برای تعمیر مبل است. قبل از خرید پارچه مبلی حتما با یک کارشناس صحبت کنید تا متراژ دقیق پارچه مورد نیاز برای مبلمان‌تان را به شما بگوید.

میزان خرابی

قبل از اینکه فرآیند تعمیر مبل آغاز شود، باید میزان خرابی مبل به دقت ارزیابی شود. ممکن است بعضی از بخش های مبل سالم باشد و نیاز به تعمیر نداشته باشد. در این صورت می‌توان در هزینه تعمیر مبل صرفه‌جویی کرد.