تعمیر مبل راحتی

آلماتک توسعه
شنبه 9 مرداد 1400
تعمیر مبل راحتی

در میان انواع مبلمان موجود در بازار، مبل راحتی را می‌توان به عنوان یکی پرطرفدارترین مبلمان به حساب آورد. مبل راحتی تقریبا در اکثر خانه‌ها وجود دارد و به همین دلیل یکی از مهمترین اجزاء در چیدمان هر خانه‌ای به شمار می‌رود. برای اینکه مبل راحتی باعث زیبایی بیشتر دکوراسیون منزل شما شود، توصیه می‌شود در انتخاب رنگ و طرح مبل دقت بیشتری کنید. بسیار مهم است طرح و رنگ مبل راحتی با سایر وسایل خانه سازگاری داشته باشد.

 شرکت دکوراسیون دبیر با در اختیار داشتن کارشناسان مجرب در زمینه تعمیر مبلمان آماده است در این زمینه به شما کمک کند  

  برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید  

55220222 - 021

مبل های راحتی به دلیل ویژگی منحصر به فردی که دارند به این نام شناخته می‌شوند. این مبل ها به دلیل داشتن نشیمن خیلی نرم و راحتی که دارند یک گزینه مناسب برای استفاده روزمره هستند. ارتفاع این مبل ها نسبت به سایر انواع مبلمان کمتر است و دست و پشتی این مبل ها از جنس خود مبل است. در ظاهر مبل راحتی بیشترین چیزی که دیده می‌شود ، پارچه مبل است. ویژگی دیگر مبل های راحتی ، ابعاد آنها است. ابعاد مبل راحتی نسبت به مبلمان دیگر بزرگتر است. 

با توجه به استفاده مکرر مبل راحتی ، احتمال خرابی آنها نیز بیشتر از سایر انواع مبلمان نظیر مبل استیل (سلطنتی) است. در صوت خرابی مبل راحتی ، تعمیر مبل یکی از بهترین و مقرون به صرفه‌ترین روش‌های نوسازی منزل به شمار می‌رود. با استفاده از تعمیر مبل راحتی می‌توان با کمترین هزینه مبلمان را نوسازی کرد. همانطور که می‌دانید تعویض مبل و خرید مبلمان جدید بسیار گران است و بسیاری از افراد توانایی پرداخت آن را ندارند. در این شرایط بهترین گزینه تعمیر مبل است.

تعمیر مبل راحتی شامل چه مواردی می‌شود؟

قبل از اینکه بخواهید برای تعمیر مبل راحتی خود اقدام کنید ابتدا باید بررسی کنید که خرابی مبل شما در چه حدی است. از جمله خرابی هایی که در مبلمان راحتی بسیار شایع است، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود. اگر مبل شما دچار یکی از این خرابی ها شده باشد، می‌توانید آن را در اختیار شرکت تعمیر مبل قرار دهید تا تعمیرات لازم را انجام دهد:

•    خرابی و پاره شدن پارچه مبل راحتی
•    پوسیده شدن پارچه میل راحتی
•    شکستگن پایه مبل راحتی
•    لق شدن شکستن کلاف مبل (اسکلت مبل)
•    به صدا افتادن فنر های مبل راحتی
•    فرو رفتگی کفی مبل و دسته ها

 تعمیرات مبل راحتی ؛ تعویض پارچه

رویه مبل راحتی یکی از مهمترین بخش های آن است. رنگ و طرح رویه مبل به شدت بر روی زیبایی مبل راحتی تاثیرگذار است. به دلیل استفاده مکرر از مبل راحتی ، رویه مبل خیلی زود خراب می‌شود. در این وضعیت، بهترین اقدام تعمیر مبل راحتی و تعویض پارچه رویه آن است. 

تعویض مبل راحتی ممکن است برای تغییر دکوراسیون منزل یا محل کار باشد. اگر رنگ مبل راحتی شما با سایر وسایل خانه همسان نیست، می‌توانید با تعویض پارچه مبل راحتی آن را به رنگ دلخواه خودتان تبدیل کنید.

تعمیرات مبل راحتی ؛ رویه کوبی

در اصل به عمل چسباندن پارچه به مبل رویه کوبی می گویند اما در حال کلی به مجموعه کارهایی که بعد از رنگ کاری روی کلاف (اسکلت مبل) انجام میشود تا ساختار مبل تکمیل شود هم رویه کوبی گفته می‌شود. اضافه کردن یا تعوض فنر ها , چسباندن اسفنج و فوم روی کلاف , اندازه گیری , برش و دوخت پارچه و در نهایت وصل کردن پارچه روی مبل را رویه کوبی می‌گویند. رویه کوبی یکی از اجزای مهم صنعت مبلمان است که توسط افراد متخصص و آموزش دیده انجام میشود.

به دلیل اینکه مبل های راحتی معمولا برای استفاده روزمره در خانه به کار گرفته می‌شوند، قسمت رویه و پشتی این مبل ها در اثر نشستن زیاد خراب می‌شود. این قسمت ها شامل فنربندی و محتویان داخل مبل است. در صورت خرابی رویه و پشتی مبل باید اقدام به تعمیر مبل راحتی خود کنید. در فرآیند رویه کوبی کلیه محتویات داخل مبل با مواد جدید جایگزین می‌شود و درنتیجه مبل به حالت اولیه خود باز می‌گردد.

تعمیر مبل راحتی ؛ تعمیر شکستگی مبل راحتی

در مبل های راحتی معمولا چوب کمی نسبت با سایر انواع مبلمان استفاده می‌شود. یکی از قسمت‌های مبل راحتی که احتمال خرابی آن زیاد است، پایه مبل راحتی است. شکستگی پایه مبل راحتی ممکن است در اثر جابه جایی مبل بر روی سزوح ناهموار اتفاق بیفتد. گاهی اوقات نیز پایه مبل راحتی دچار لقی می‌شود.

یکی از ساده روش تعمیر برای این لقی، چسب چوب است، به اینصورت که اول کمی چسب را در سوراخ محل لقی ریخته در فضای باز، و یک وسیله سنگین وزن را روی صندلی یا مبل میگذارید تا محکم پایه به نشینمن مبل بچسبد و خشک شود. اگر پایه مبل کاملا شکسته و جدا شده باشد می‌توان بلاک را به کاربرد که یگ گیره هستش و برای تعمیر شکستگی مبل کاربرد دارد و چسباندن دو قسمت جدا شده استفاده میشود، برای این منظور گیره بلاک را از ناحیه ی داخلی مبلمان یا میز به دو قسمت جدا شده وصل کرده و انها را به هم می‌چسبانید.