روش های نوسازی مبلمان

محمدصادق دبیر
یکشنبه 9 آبان 1400
روش های نوسازی مبلمان

یکی از نگرانی های خانم ها خرابی و یا کثیف شدن مبلمان منزل یا محل کارشان میباشد. اما خب راه حل این مشکل چیست؟ چطوری میشه این نگرانی را بر طرف کرد؟

توی این پست ما اومدیم به شما جواب این سوال هارو بدیم :

چطور مانع از خرابی و کثیفی مبل بشیم؟

چطور میتونیم مبل خود را مثل روز اول تمیز کنیم؟

چطور مبل خود را تعمیر کنیم؟

و چطور های دیگه که مربوط به مبلمانتون میشه.

منتظر چی هستیم پس ، شروع کنیم

  1. مراقبت

برای مراقبت از مبلتان اولین چیزی که باید بدانید این هست که اکثر مبل های راحتی امروزه با پارچه هایی ساخته میشود که در ترکیبات آن ها مواد آتش زا وجود دارد (البته این مورد شامل پارچه های ارزون بازار میباشد ، پارچه های ضد اشتعال نیز موجود هست) پس از نزدیک کردن و استفاده هرگونه مواد آتش زا خودداری نمایید مانند استفاده از قلیان و ... . مورد بعدی که این رو همه دوستان میدونن نیازی به گفتن نیست ولی باز با بیان میکنیم عدم استفاده از وسایل تیز بر روی پارچه میباشد.

  1. تمیز کردن

بعد از این مورد در زمانی که یک ماده خوراکی (مانند کیک ، شکلات و ...) بر روی مبلتان ریخته میشود سعی نکنید با دستمال بر روی آن بکشید چون باعث پخش شدن کثیفی بر روی کل مبل میشود به جای این کار شما ابتدا کثیفی را تا حد ممکن از روی آن بردارید (به کمک قاشق و ...) سپس برای اینکه رنگ مبلتان نرود و مواد به خوبی از روی مبل پاک شود از مواد شوینده مخصوص برای لکه بری و تمیز کردن استفاده کنید. (ما در مجموعه لکه بر نانوسان رو داریم که کیفیت مناسبی داره) حال اگر کثیفی بر روی چوب مبل ریخته شده دقت کنید که بسته به نوع رنگ کاری مبلتان باید عمل تمیزی رو انجام بدین. من یک نمونه رو اینجا میگم که متوجه شوید مثلا برای تمیز کردن کثیفی که بر روی چوب با رنگ کاری تینه ریخته شده نباید به هیچ عنوان از هرگونه مواد شوینده استفاده کرد و همچنین استفاده از دستمال های زبر باعث از بین رفتن پتینه کار شده بر روی چوب میشود.

  1. تعمیر

تعمیر مبل منزل دسته بندی به یک سری موارد میشه که ما اون رو به دو دسته مبتدی و حرفه ای تقسیم کردیم و الان این دو مورد رو باهم بررسی میکنیم.

مبتدی : شامل شکستگی پایه ، لکه گیری رنگ چوب ، تعویض فوم تشک دوبل ، تعویض پارچه تشک دوبل و کارهایی که درمنزل مشتری بدون جابجایی خود مبل قابل انجام است.

حرفه ای : شامل تمام کار های تعمیر مبل هست که در کارخانه ما به صورت کاملا حرفه توسط تیم مجرب انجام میشه که شامل تعویض رویه ، تعویض فوم کل کار ، تقویت زیرکار و کارهایی مانند این موارد.

 

خب این هم از این مقاله جواب سوالاتتون رو در مقاله بعدی میذارم.

منتظرمون باشید